• המזגן לא לבד: מאווררים ומאווררי תקרה במקום מזגן

  מדי קיץ מתפרסמות כתבות בתקשורת, אודות אנשים אשר בוחרים שלא להתקין מזגן בבית או לא להשתמש בהם. יש מי שמסתכל עליהם ולא מבין כיצד הם מסוגלים בקיץ הישראלי שלא להפעיל מזגן, אך ההסבר שלהם הוא פשוט, הם מעדיפים להשתמש במאווררים. מאווררי תקרה, מאווררי קיר או רצפה.

  מזגן או מאוורר - מה אתם אומרים ?

  מזגן או מאוורר – מה אתם אומרים ?

  לכאורה מדובר בעניין מאוד לא ברור, הרי עם השנים אנחנו התקדמנו וזכינו במזגנים איכותיים ויעילים, סביר להניח שכיום יש מזגנים הרבה יותר איכותיים מאשר היו אי פעם ואפשר להניח שבעוד דור או שניים, הם יהיו הרבה יותר איכותיים מאשר היום. אם כך, מדוע אנשים בוחרים לא להשתמש במזגנים?

  ובכן, המזגנים אינם לבד. אנחנו יכולים ליהנות היום ממאווררים מסוגים שונים, כפי שהצגנו קודם לכן, שהם גם מאוד מתקדמים ואיכותיים, אך מעבר לזה, הם גם מאוד חסכוניים מבחינה כלכלית, הם הרבה יותר נקיים מבחינה אנרגטית, והשימוש בהם הרבה יותר נעים. אלו הסיבות שבגללן אנשים רבים בוחרים, אפילו בתנאי מזג האוויר הישראלי, להשתמש במאווררים ולא במזגנים.

  כמו שאמרנו, זה נשמע לא סביר, אך השימוש במאווררים הוא יותר פופולארי כיום מאשר אי פעם, בוודאי מאז התחלנו לעבוד עם מזגנים באופן קבוע. אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של מאווררים בעיצובים שונים שיכולים להתאים לכל מבנה ולכל חדר, המאווררים מאפשרים לנו לחסוך למעלה מ-40 אחוז מהוצאות לעומת המזגן (הן בעלות הרכישה וההתקנה וכן בעלות השימוש השוטף), אנחנו יכולים ליהנות מצריכה הרבה יותר נעימה, שכן האוויר שהמאוורר מספק לנו הוא נקי ולא סינתטי, המאוורר איננו מזהם את הסביבה, הוא לא צורך הרבה חשמל ולא צורך גז.

  נקודה אחרת שצריך להתייחס אליה היא שאלת ההתקנה של המאוורר בבית. אנשים רבים לא מתייחסים לנקודה זו, אך בעוד שהמזגן תופס מקום נכבד על הקיר, עם זה בחלקו העליון ועם זה בחלקו התחתון, הרי שהמאוורר משתלב בצורה הרבה יותר יפה בעיצוב של החלל בו הוא מותקן. זה יכול להיות מאורר תקרה שתופס שטח מת שאין לנו מה לעשות איתו גם ככה או במקרה של מאוורר נייד, אז ניתן להציב אותו במקום מסוים בחדר בלי שהוא ישפיע על העיצוב.

  מאוורר תקרה נגד מזגן

  מאוורר תקרה נגד מזגן

  כל הגורמים הנ"ל הפכו את המאוורר למכשיר מאוד פופולארי שאנחנו נוטים להשתמש בו היום יותר מאשר בעבר, למרות שיש לנו את האפשרות להשתמש במזגנים מסוגים שונים.

  Read More