טיפים חשובים בהתקנת מזגן מרכזי בביתכם

בונים בית או דירה חדשה? רוצים למזג את הבית הקיים באופן חסכוני? כנראה שהתקנת מזגן מרכזי היא המתאימה ביותר עבורכם. מה היתרונות במזגן מרכזי? מה חשוב לדעת בעת התקנת מזגן מרכזי בביתכם? התשובות כאן…

רבים רוכשים דירות ובתים חדשים בישראל בשנים האחרונות, עם מאמצי המדינה לבנות כמה שיותר על מנת להילחם ביוקר הדיור. סטנדרטים חדשים נקבעים באיבזור של דירות חדשות, על מנת למשוך את הקונים – כאשר אחד הסטנדרטים הללו הינו מיזוג מרכזי או מיני מרכזי.

טיפים בנושא התקנת מזגן מרכזי

טיפים בנושא התקנת מזגן מרכזי

אז מה זה מזגן מרכזי? מדובר בעצם במערכת מיזוג המוליכה את האוויר הקר שהיא מייצגת בצינורות ופתחי מיזוג בין חדרי הבית, מתוך יחידת מנוע מרכזית של המיזוג שלפעמים ממוקמת בגג הבניין או על אחד הקירות החיצוניים בו.

בין אם אתם בונים בית חדש, או רוצים להתקין מערכת מזגן מרכזי, הנה כמה נקודות חשובות שכדאי לעמוד עליהן בטרם הבחירה בספק שיתקין את המערכת:

מזגן מרכזי: תכנון מיזוג החדרים

השאלה כמה פתחי אוורור תכלול מערכת מזגן מרכזי בביתכם היא שאלה שגם משליכה על התכנון וגם העלות הכוללת של המערכת.

ככל שיש יותר פתחי אוורור במזגן המרכזי שלכם, כך יש לתקין יותר צנרת ויש להגביר את ההספק של היחידה המרכזית, מה שמעלה לא רק את המחיר הראשוני אלא גם את מחיר צריכת החשמל של המזגן המרכזי שלכם.

לכן חשוב לתכנן כמה חדרים ובאילו חדרים יהיו פתחי אוורור של המזגן המרכזי שלכם, וזאת כדי לעמוד ביעדי התקציב של הפרויקט ובעלויות השוטפות של המערכת.

מזגן מרכזי - מיקום התקנת המזגן חשוב מאוד

מזגן מרכזי: טכנולוגיית אינוורטר

מזגן מרכזי בתצורה הישנה שלו היה כבה בכל פעם שאחד החדרים היה מגיע לטמפרטורת היעד שלו. הבעיה בכך היא שחדרים שונים הינם בעלי טמפרטורות שונות, למשל בגלל מאפיינים שונים – חדרים עם קירות חיצוניים לעומת חדרים פנימיים, גודל חלונות ועוד גורמים המשפיעים על טמפרטורת החדר.

כעת ישנה טכנולוגיית האינוורטר, היכולה לקרר כל חדר בנפרד בצורה מותאמת אישית, גם במסגרת של מזגן מרכזי המונע מתוך יחידת מנוע אחת גדולה. חשוב שתעמדו על כך שטכנולוגיה זו תהיה חלק מכל מערכת של מזגן מרכזי שתזמינו להתקנה בביתכם.

מזגן מרכזי: ההתקנה והאחריות

מזגן מרכזי, כאמור, הינו מערכת המתקינה צינורות אוורור לאורך הבית, אם על הגג או בתוך הקירות. כאן נדרשת התקנה מוסמכת, שעליה גם יש אחריות של המתקין לכל תקלה – לא רק במערכת, אלא גם עבור נזקים אפשריים לבית בעת ההתקנה.

אם אתם קונים דירת קבלן, המציע את המערכת כחלק מבניית הבית החדש, אז ממילא האחריות על ההתקנה היא חלק מאחריות הקבלן הכללית על הבית. אך אם אתם מתקינים מזגן מרכזי בבית קיים – דרשו אחריות של המתקין הן לאיכות ההתקנה של המזגן המרכזי עצמו, והן לתיקון נזקים אפשריים לקירות או לגג במסגרת ההתקנה.

התקנת מזגן

התקנת מזגן

שינוי גודל גופנים
×

    מלאו את הפרטים וקבלו שובר הטבה ישירות לנייד